Członkowie klubu
Dzięki uprzejmości Polskiego Towarzystwa Patologicznego mamy możliwość umieszczenia na stronie internetowej Polskiego Klubu Koloproktologii „Zaleceń Polskiego Towarzystwa Patologów do diagnostyki histopatologicznej nowotworów jelita grubego”. Sądzimy, że lektura tego dokumentu pozytywnie wpłynie na doskonalenie warsztatu chirurgicznego i spowoduje, że współpraca między chirurgami i patologami, tak potrzebna dla sprawnego i szybkiego diagnozowania i leczenia pacjentów z chorobami nowotworowymi, osiągnie nowy poziom. Szczególne podziękowania chcielibyśmy przekazać pani prof. Annie Nasierowskiej-Guttmejer za współpracę i wyrażenie zgody na udostępnienie tych wytycznych na stronie Polskiego Klubu Koloproktologii.

Prof. Marek Szczepkowski


„Zalecenia Polskiego Towarzystwa Patologów do diagnostyki histopatologicznej
nowotworów jelita grubego” (pdf)

Jedną z misji Polskiego Klubu Koloproktologii jest dążenie do podnoszenia wiedzy i standardów w diagnostyce i leczeniu chorób jelita grubego w Polsce. Aby osiągnąć ten cel staramy się nawiązywać współpracę z wiodącymi towarzystwami naukowymi na całym świecie.

Dzięki staraniom Polskiego Klubu Proktologii i uprzejmości Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Kolorektalnych, a w szczególności prof. Tracy L. Hull i Zarządu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Kolorektalnych, na stronach PKK mamy możliwość opublikowania wytycznych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Kolorektalnych dotyczących diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób jelita grubego. Mamy nadzieję, że wiedza ta pozwoli jeszcze bardziej podnieść standardy leczenia i opieki nad pacjentami.

Prof. Marek Szczepkowski


Fecal-Incontinence-Practice-Parameter.pdf

Practice_Parameters_for_Anal_Squamous_Neoplasms.2[1].pdf

Practice_Parameters_for_the_Management_of.2.pdf

Practice_Parameters_for_the_Management_of_Anal.3[1].pdf

Practice_Parameters_for_the_Management_of_Colon.2[1].pdf

Practice_Parameters_for_the_Management_of_Hemorrhoids.pdf

Practice_Parameters_for_the_Management_of_Perianal.pdf

Practice_Parameters_for_the_Management_of_Rectal.2.pdf

Practice_Parameters_for_the_Surgical_Treatment_of.3.pdf

Practice_Parameters_for_the_Treatment_of_Sigmoid.2.pdf

Practice_Parameters-Eval_Mgmt_Constipation.pdf

Nasi Partnerzy

ABK Medica Proktis-M Women's Run ABK Grupa Nowa Medycyna Borgis
2022 ABK Grupa. Projekt i wykonanie www.abkgrupa.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.